Herbibox – prosta metoda na jesienne zwalczanie chwastów w zbożach

Przebieg pogody w ostatnich latach podczas jesieni w Polsce sprzyja wykonywaniu zabiegów herbicydowych w zbożach właśnie w tej porze roku. Takie opryski to możliwości skutecznego zwalczania uciążliwych, zimujących chwastów w bardzo wczesnych fazach rozwojowych. Kolejną korzyścią jest możliwość zastosowania substancji aktywnych, na które chwasty nie wytworzyły odporności. W szczególności bierzemy tutaj pod uwagę miotłę zbożową, która jest bardzo skutecznie zwalczana przez flufenacet czy prosulfokarb.

Ekonomia zabiegu to kolejny bardzo ważny element tworzenia racjonalnej technologii ochrony zbóż. Każdy rolnik chętnie sięga po niedrogie a zarazem skuteczne rozwiązania herbicydowe. Taką propozycję jest zestaw Herbibox, zawierający dwa herbicydy: Cevino 500SC (flufenacet) – do zwalczania przede wszystkim miotły zbożowej. Galmet 20SG (metsulfuron metylu) – do zwalczania chwastów dwuliściennych. Herbibox jest zapakowany w kartonik do użycia na 2ha.

Zalecane dawki przy zastawaniu zestawu Herbibox: Cevino 500SC 0,25l/ha + Galmet 20SG 0,025g/ha

Kombinacja tych dwóch substancji aktywnych to skuteczne zwalczanie miotły zbożowej i wielu chwastów dwuliściennych, przede wszystkim – fiołek polny, bodziszek drobny, mak polny, samosiewy rzepaku, maruna nadmorska, przetacznik perski, rdesty.

Biorąc pod uwagę korzystną cenę oraz dużo szersze spektrum zwalczanych chwastów dwuliściennych od bardzo popularnej mieszaniny substancji aktywnych – flufenacet + metrybuzyna, Herbibox to niezmiernie ciekawa propozycja od Innvigo na jesienne zwalczanie chwastów w zbożach. 245x153+5mm_spadu.jpg

  • Słowa kluczowe:
  • Herbicydy